Představím vám pánské hodinky Casio EDIFICE Premium Smartphone Link Bluetooth (EQB-800DB), které jsou kompromisem mezi hodinkami s klasickým sportovním vzhledem a smart watch. Hodinky se na první pohled budou líbit většině z nás. Typický sportovní design, zapadá přesně do stylu celé řady Casio Edifice. Na velmi masivním pouzdře a trojřadém tahu, se střídá leštěný a kartáčovaný povrch. Musím říct, že je to velmi dobře sladěné a vypadá to skvělé. Nadchla mě i tmavě modrá keramická luneta s nanesenou tachymetrickou stupnici v jasnější modré barvě. Na obou stranách pouzdra jsou dva tlačítka, plus na pravé straně korunka, která je ještě chráněná. Trochu „přetlačítkováno“, no ale jsou to přece smart watch.

Číselník hodinek Casio Edifice

Na číselníku vidíme velké vystupující indexy místo čísel, pro někoho to může znamenat horší čitelnost. Co ještě najdeme na číselníku? Začneme s tím jednodušším. Mezi hodinou 3 a 4 máme klasickou datumovku. Co se nám bude zobrazovat, záleží v jakém režimu zrovna hodinky máme. Přesný rozpis zobrazených údajů podle režimu najdete v návodu. Napíšu tady jen ty základní. Dny v týdnu se nám zobrazují na subčíselníku pod „dvanáctkou“. Na levé straně máme indikaci stavu baterie. Nad šestou hodinou se nám zobrazuje druhé časové pásmo. Zůstal nám poslední nejmenší subčíselník, které zobrazuje PM/AM (dopoledne/odpoledne).

Funkce Casio Edifice EQB-800DB -1AER Bluetooth

Pro plné využití funkci, které vám hodinky Casio Edifice nabízí, je potřeba si stáhnout do mobilu aplikaci „Casio Watch +“.

Synchronizace času

  • Synchronizace s časem v mobilu
  • Synchronizace časového pásma, kde se nacházíme
  • Další časové pásmo, které se zobrazí v subčíselníku nad „šestou hodinou“.

Alarm, budík

  • Možnost nastavení alarmu, indikace v subčíselníku pod „dvanáctou hodinou“.

Stopky

  • Samozřejmosti jsou stopky, časový úsek měření max. 24 hodin

Funkce „najdi můj telefon“

  • Umožnuje zapnout vyzvánění na mobilu, pomocí tlačítka na hodinkách.

Solární napájení

  • Hodinky mají solární napájení s indikací nabití na pravé straně číselníku.

Je to podle mě, vynikající řešení. Spotřeba při plném využívaní funkci, nebude malá. Kdyby hodinky měly klasickou baterií, tak předpokládám, že by se musela často měnit.

Základní parametry hodinek Casio Edifice

 

Voděodolnost – 100 m, plavání, šnorchlování

Hmotnost – 199 g s ocelovým tahem

Průměr – 49 mm

Ciferník – analogový

Luneta – tachymetrická

Luminescence – ručičky, indexy

Materiál pouzdra – ocel

Sklíčko – minerální

Pohonquartz solární

 

Plusy a mínusy hodinek Casio Edifice

Za plus považují vzhled, celkové zpracování, možnost propojit s mobilem a solární napájení. Mínusem u těchto hodinek velká váha a pro někoho zmenším zápěstím i velikost hodinek.

Kde koupit značkové hodinky Casio EDIFICE?

Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.

Autorizovány internetový obchod s hodinkami.

reklama

Helveti.cz - Hodinky od specialistů