Musím se přiznat, že v této cenové kategorií (do 15 tisíc) doporučují a sám preferují Japonské hodinky. Jinak tomu ani nebude u hodinek Citizen Promaster Diver CA0710-82L.

Jak vypadají hodinky Citizen Promaster Diver CA0710-82L?

Když je vezmete do ruky ihned poznáte, že se jedná o poctivě vyrobené chlapské hodinky. Potěší takové detaily jako signovaná korunka znakem Citizen nebo bezchybně se otáčející potápěčská luneta. Na ciferníku, kde převládá modrá barva, najdeme datumovku a tři subčíselníky chronografu. Perfektně ladí i leštěné a kartáčované částí ocelového pouzdra a tahu. Co se týče vzhledu z mé strany jedno velké plus.

Parametry a funkce Citizen Promaster Diver CA0710-82L

Začnu největší přednosti těchto hodinek, a to solárním systémem Eco Drive. Tato technologie, kterou Citizen vyvíjí více než čtyřicet let, vám zajistí nepřetržitý chod hodinek bez nutnosti výměny baterie. Světlo dopadající na hodinky se přemění na energií, která se ukládá do článku a ta pohání quartzový strojek v hodinkách. Když nebude svítit slunce tak se vybijí? Ale kdeže, při plném nabití hodinky vydrží v absolutní tmě víc než půl roků. K nabíjení hodinek stačí jakékoliv světlo (i umělé), při běžném každodenním nošení se praktický nemůže stát, aby jim došla energie. Hodinky vás navíc samy upozorní, že jím dochází šťáva, a to tak že zhruba sedm dní před vybitím se začne pohybovat vteřinová ručička dvouvteřinovými skoky.

Hodinky mají stopky(chronograf), které se klasický ovládají pomocí dvou tlačítek z přesnosti měření 1/5 sekundy. Dvě stě metrová vodotěsnost je zárukou, že hodinky v pohodě vydrží šnorchlování nebo rekreační potápění do hloubky minimálně 50 metrů. Při slunných dnech zajistí dobrou čitelnost hodinek minerální sklíčko potažené antireflexní vrstvou. Naopak za zhoršených světelných podmínek, oceníte index a ručičky potažené speciální luminiscenční vrstvou.

Použití: Sportovní, Potápěčské

Vodotěsnost: 200 m

Pohon: Solární

Přesnost chodu v sekundách: ±15 s / měsíc

Strojek: Citizen B612

Materiál sklíčka: Minerální – antireflexní

Rozměr pouzdra: 44,5 mm

Výška pouzdra:  13,65 mm

Šířka pásku: 22 mm

Váha: 192 g

Stopky: Ano

Další funkce: 24hodinový ciferník, Funkce zabraňující přebití a upozornění na slabé nabití

Luminiscence: Ručičky, indexy a bod (luneta) SuperLuminova

Otočná luneta:  Jednosměrně – potápěčská

Proč si koupit hodinky Citizen Promaster Diver CA0710-82L?

Nádherné, bez údržbové, sportovní hodinky světoznámé hodinářské firmy Citizen. Abychom jenom nechválili, tak berte na vědomí, že hodinky jsou opravdu velké, průměr pouzdra 44,5 mm a váha 192 g. Určitě se nehodí a budou vypadat „blbě“ na malém zápěstí. Jsou to prostě velké chlapské hodinky, které něco vydrží.

Helveti.cz je autorizovaný prodejce značky Citizen. Na hodinky poskytuje záruku 5 let.

Kde koupit Citizen Promaster Diver CA0710-82L?

Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.
Autorizovány internetový obchod s hodinkami.
reklama
Helveti.cz - Hodinky od specialistů