Jelikož jsem fanoušek letadel a všeho co je s letectvím spojené, zaujaly mě hodinky Citizen Promaster Sky Pilot. Japonskou firmu Citizen, není třeba představovat, je to světová značka, která sází na ty nejmodernější technologie.

Jak hodinky Citizen Promaster Sky vypadají?

Na první pohled vypadá číselník značně nepřehledně. Na vnější straně ciferníku je logaritmická stupnice. Množství čísel a indexů může vypadat trochu nepřehledně a chaotický, ale logaritmická škála je typická na hodinkách pro piloty. Letci si dokážou vypočítat, no možná přesnější by bylo napsat, že kdysi v minulosti si dokázali vypočítat pomocí hodinek s logaritmickou lunetou, všechny důležité údaje ke zdárnému letu (průměrnou rychlost, dolet, spotřebu paliva). K otáčení škály při výpočtu, slouží korunka umístěna na pozici osmé hodiny.

Subčíselníky hodinek Citizen pro Master

Na levé straně se nám zobrazuje čas ve 24hodinovém formátu. Subčíselník na pravé straně znázorňuje dny v týdnu a při zapnutých stopkách 1/20 sekundy. V dolní části vidíme aktuální režim chodu hodinek.

TME-zobrazuje čas

CHR-stopky

L-TM-druhá časová zóna

ALM-alarm(budík)

CALL-nastavení kalendáře

15 tisíc za hodinky Citizen Promaster Sky. Stojí za ty peníze?

Tyto hodinky Promaster mají dvě verze. Ocelová AS4020-52E (167 g) za cenu cca 15 tisíc a titanová AS4050-51E (102 g) za cca 17 tisíc. Hodinky mají identické funkce, ale jak jste si všimli, váhový rozdíl je docela značný. Na první pohled je vidět, že hodinky jsou velmi precizně vyrobené do sebemenších detailu. I když cena není nejnižší, srovnatelné Švýcarské hodinky za ty peníze neseženete.

Eco-Drive

Tento patent na solární dobíjení firmy Citizen, vám zajistí minimálně na 10 let nepřetržitý chod hodinek, bez nutnosti výměny akumulátorů. Při plném dobití, vydrží hodinky v chodu šest měsíců (bez světla, ve tmě) a v nouzovém režimu dokonce jeden rok. Hodinky dobijí jakékoliv světlo, nemusíte se tedy obávat, že při běžném každodenním nošení se vám akumulátor vybije. Hodinky mají i výstražnou funkci potřeby dobití.

Hodinky řízené rádiem

Každý den v noci, se hodinky automatický seřídí na přesný čas a datum pomocí rádiového signálu. Vysílač je v Německu a má dosah kolem dvou tisíců kilometrů, což pro Českou republiku a potažmo skoro celou Evropu je postačující. Bohužel, ve zbytku světa mimo dosah vysílače, hodinky automatický seřizovány nejsou. I bez rádiového signálu je přesnost těchto hodinek +-15s za měsíc.

Funkce a parametry hodinek Citizen Promaster Sky Pilot

Hodinky mají quartzový pohon(strojek), za zmínku stojí i safírové sklíčko a vodotěsnost 200 m. Stopky mohou měřit čas jednu hodinu s přesnosti 1/20 s. Můžete využít i alarm(budík) s akustickým signálem.

 

Původ: Japonské hodinky

Použití: Letecké, Sportovní

Vodotěsnost: 200 m

Pohon: Solární

Strojek: Citizen E670/Quartz

Ciferník: Analogový

Materiál sklíčka: Safír

Rozměr pouzdra: 44 mm

Výška pouzdra: 14 mm

Šířka pásku: 22 mm

Váha: ocel 167 g, titan 102 g

Datum: Ano

Ukazatel dne v týdnu: Ano

Budík/Alarm: Ano

Stopky: Ano

Rezerva chodu: 6 měsíců

Luminiscence: Ručičky a indexy SuperLuminova

Kde koupit hodinky Citizen Promaster Sky ?

Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.

Autorizovány internetový obchod s hodinkami.

reklama

Helveti.cz - Hodinky od specialistů