Vždy když procházím kolem hodinářství tak se aspoň na minutku zastavím a podívám do výlohy. Při jednom takovém zastavení, jsem poprvé viděl hodinky Seiko Presage Cocktail Time. Předtím jsem zhlédnul nějaké video a pár fotek, říkal jsem si „docela hezké hodinky“. Nechci nějak přehánět ale „na živo“ vypadají fantastický. Je to úžasná podívaná na ciferník s efektem připomínající sluneční paprsky, kde dopadající světlo z různých úhlů, rozehrává parádní podívanou. Seiko Presage Cocktail Time na vaším zápěstí budou nepřehlédnutelné.

Pro koho jsou hodinky Seiko Presage Cocktail Time?

Hodinky jsou kompromisem mezi společenskými a hodinkami ke každodennímu nošení. Skvělým doplňkem budou pro všechny, kteří se denně pohybují ve formálnějším oblečení. Může to být skvělá volba pro ty, kteří přemýšlí o koupi „pravých“ hodinek s klasickým strojkem. Na víc, spodní víko je průhledné, tak je krásně vidět, jak strojek pracuje.

Jak vypadají hodinky Seiko Presage Cocktail Time?

Barevné variace hodinek jsou inspirované známými koktejly jako Martini, Manhattan, Margarita, Blue moon, Skydiving, Espresso martini a Side car. Mělo by být velkým plusem, že si můžete vybrat z několika barevných variant. No, ale všechny vypadají skvěle a pro mě osobně je spíš problém rozhodnout se pro jednu z nich.

Hodinky s kalibrem 4R57
Hodinky s kalibrem 4R35

Parametry Seiko Presage Cocktail Time

Kromě barevných variant se hodinky liší i použitým strojkem(kalibrem). V první variantě jsou hodinky poháněné strojkem 4R35, mají tři ručičky a datumovku na pozici tři. Druhá řada používá složitější, přesnější ale taky dražší kalibr 4R57 s ukazatelem data v subčíselníku na pozici šesté hodiny a ukazatelem rezervy chodu. Rezerva nátahu je u obou kalibrů 41 hodin. Všimněte si ale rozdílné výšky, průměru pouzdra, přesnosti chodu a váhy dle použitého strojku v hodinkách.

Původ:  Japonské

Vodotěsnost: 50 m

Pohon: Automatický

Přesnost chodu v sekundách: -10/+25 / den (4R57), +45 až -35 s / den (4R35)

Strojek: 4R57/4R35

Materiál sklíčka: Hardlex

Materiál pouzdra: Ušlechtilá ocel

Rozměr pouzdra: 40,5 mm(4R57), 40 mm(4R35)

Výška pouzdra:  14,5 mm(4R57), 11,5 mm(4R35)

Šířka pásku: 20 mm

Váha: 85 g(4R57), 73 g(4R35)

Proč si koupit hodinky Seiko Presage Cocktail Time?

Za cenu cca 11 000 Kč získáte Japonské klasické hodinky, světoznámé hodinářské firmy Seiko. Precizní zpracování a nepřehlédnutelný design, to jsou největší plusy této řady hodinek. Pro někoho může být mínusem, že hodinky jsou poháněné klasickým automatem. Hodinky musíte čas od času seřídit a někdy i natáhnout. Pro milovníky hodinek a znalce je klasický automat naopak velkým plusem, který můžou sledovat přes průhledné víko.

Kde koupit hodinky Presage cocktail time?
Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.
Autorizovány internetový obchod s hodinkami.
reklama
Helveti.cz - Hodinky od specialistů