Jelikož jsem „uchyl“ na hodinky v modré barvě, edice Seiko Prospex Save the ocean okamžitě upoutala mou pozornost. Byly představeny na podzim 2018, jejichž cílem je finančně podpořit neziskovou organizaci „Ocean Learning Center“. Určitá část peněz z prodeje hodinek, půjde na ochranu ohroženého podmořského života. Organizaci založil Fabien Cousteau, vnuk nikoho jiného než slavného potápěče, dobrodruha a ochránce přírody Jacquese Cousteaua.

Jak vypadají hodinky Seiko Prospex Save the ocean?

Musím říct, že jsou to jedny z malá hodinek, které na sebelepší fotce, nevypadají tak dobře jak na „živo“. Číselník s pruhy, symbolizující mořské vlny od tmavě modré vespod až po světlé modrou v horní části. Když na ciferník dopadá světlo pod správným uhlem, rozehraje se neskutečná podívaná. Co se týče vzhledu, tak jsem opravdu nadšen.

Parametry a funkce Seiko Prospex Save the ocean

V edici „Save the Ocean“, Seiko představilo tři modely SRPC91K1, SRPC93K1 a SSC675P1. Společné mají to, že je můžeme zařadit mezi profesionální potápěčské hodinky. Splňují přísnou normu ISO 6425 a můžou nést označení Diver´s 200 m. Dva modely SRPC91K1 a SRPC93K1 jsou poháněné automatem, SSC675P1 má quartzový solární strojek.

Hodinky Seiko Prospex Sea SRPC91K1 Save the Ocean Special Edition

Tyto „želvy“ pohání mechanický strojek 4R36 s automatickým nátahem, rezerva chodu je 41 hodin. Strojek chrání ocelové pouzdro, které má vespod šroubovací dýnko a shora sklíčko hardlex (patent firmy Seiko). Nechybí jednosměrná potápěčská luneta. Perfektní viditelnost za zhoršené viditelnosti, zajistí indexy a ručičky potažené luminiscenční vrstvou. Pozor, hodinky jsou velké průměr 45 mm a tloušťka je 13 mm, nemusí dobře sedět na menších zápěstích. Zrovna tento model se ale prodává se silikonovým páskem, který hodinky dost odlehčí.

Vodotěsnost: 200m

Pohon: Automat

Strojek: 4R36

Přesnost chodu: +25 až -10 s za den

Rezerva chodu: 41 hodin

Sklíčko: Hardlex

Průměr: 45 mm

Výška: 13 mm

Hodinky Seiko Prospex Sea SRPC93K1 Save the Ocean Special Edition

Mezi fanoušky značky Seiko, se těmto hodinkám říká „Samuraje“. Na první pohled vidíme rozdíl oproti „želvám“ ve tvaru pouzdra a umístěním šroubovací korunky. Hodinky pohání strojek 4R35 s automatickým nátahem a s rezervou chodu 41 hodin.

Vodotěsnost: 200m

Pohon: Automat

Strojek: 4R35

Přesnost chodu: +45 až -35 s za den

Rezerva chodu: 41 hodin

Sklíčko: Hardlex

Průměr: 43,8 mm

Výška: 13 mm

Váha: 200 g

Hodinky Seiko Prospex Sea SSC675P1 Save the Ocean Special Edition

Rozdíl oproti želvám a samuraji je ihned patrný. Hodinky mají na ciferníku tři subčíselníky pro zobrazení hodnot chronografu a dva tlačítka na ovládání těchto stopek. Krom toho je pohání quartzový strojek na solární napájení. Hodinky dovede „nabíjet“ jak sluneční, tak umělé světlo a zajistí vám nepřetržitý chod minimálně na deset let (životnost článku).

Vodotěsnost: 200m

Pohon: Solární

Strojek: V175

Přesnost chodu: ± 15 sekund za měsíc

Rezerva chodu: 6 měsíců (bez jakéhokoliv světla při plném nabití)

Sklíčko: Hardlex

Průměr: 43,5 mm

Výška: 13,5 mm

Autorizovány internetový obchod s hodinkami.

Kde koupit značkové hodinky?

Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.

Autorizovány internetový obchod s hodinkami.

reklama

Helveti.cz - Hodinky od specialistů