Výběr hodinek je individuální záležitost, každému se líbí něco jiného ale pokusím se vás trochu nasměrovat na značky hodinek, které stojí za to. Každý si musí určit svůj rozpočet, kolik je ochotný do hodinek investovat. My budeme hledat hodinky do 15 tisíc. Nebojte, značkové hodinky můžete mít už za cca 2 tisíce. 15 tisíc tam máme hlavně proto, abychom do výběru mohli zařadit i nějaké hodinky Swiss made.

Které hodinky bych si nekoupil

Je to můj osobní názor a možná ne všichni budou souhlasit. Nikdy bych si nekoupil hodinky různých módních značek, jako jsou například Diesel, Guess, Tommy Hilfiger, Emporio Armani atd. Tady platí, že utrácíte za značku, a ne za kvalitu. Hodinky na první pohled můžou mít zajímavý design, ale je to více méně sezonní záležitost. Ještě pochopím dámy, které si koupi hodinky Guess, protože dokonalé ladí s kabelkou Guess.

Jsou stovky „značek“, doslova jenom značek, které nic nevyrábí. Nechají si vyrobit hodinky, třeba v Číně, dají si na ně svojí „značku“, udělají dobrý marketing a prodávají na Wish, eBay atd., můžete se snímá setkat i v českých e-shopech.

Japonské hodinky

V této cenové hladině pro mě jasná jednička. Kvalitou, inovacemi a hlavně cenou předčí většinu světových firem. Když máte rozpočet na naší spodní hranici, nebo chcete hodinky pro děti, zkuste hodinky Casio. O pár stovek víc a můžete mít vynikající hodinky Seiko, Orient, Lorus nebo Citizen. Zní vám tyhle značky hodinek povědomě? Určitě jste o většině slyšeli, možná jste netušili, že jsou Japonské. Ale i o to při výběru hodinek jde, že vám je značka povědomá.

Evropské hodinky

Jednou z nejprodávanějších u nás je Festina. Založená ve Švýcarsku, dneska se sídlem v Barceloně (a zase vám to zní povědomě, velký sponzor cyklistiky). Zmíním ještě dvě zajímavé Německé značky Junkers a Zeppelin.

reklama

Já chci Švýcarské hodinky!

Švýcaři jsou samozřejmě mistři v hodinářském řemesle. Jejich první liga se cenově pohybuje úplně mimo možnosti většiny českých smrtelníků. Pro představu, Rolexy začínají někde na sto tisících a končit můžou i na 8 milionech. A to není ještě ta „extra třída“! Takové hodinky Patek-Philippe dosahují astronomických částek i kolem 50 milionů. Pořád tvrdím, i když s tím nemusíte souhlasit, že s naším rozpočtem bych bral „Japonce“. Ale když nedáte dopustit na Švýcarské hodinky, tak se porozhlídněte po značkách jako jsou Tissot, Wenger, Davosa, Certina, Victorinox, Traser, Swiss Military Hanowa nebo Swiss Military by Chrono. Důležitým vodítkem při výběru Švýcarských hodinek je označení Swiss Made. Hodinky s tímto označením musí mít výstupní kontrolu kvality ve Švýcarsku, strojek hodinek je povinen obsahovat minimálně 60 % součásti vyrobených v dané zemi.

Helveti.cz - Hodinky Swiss Military Hanowa nejvýhodněji

reklama

Pozor na napodobeniny!

I když se to většinou týká dražších značek, můžeme se setkat s “fejky” i u levnějších hodinek. Nakupujte v prověřených e-shopech a autorizovaných prodejnách. Pozor na různé internetové bazary, kde se prodávají Rolexy za 10 tisíc. Nevěřte, že dotyčný zdědil takové hodinky, potřebuje rychlé peníze a proto je nabízí jenom za desítku.

Kde koupit značkové hodinky?

Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.

reklama

Autorizovány internetový obchod s hodinkami v České republice.

Helveti.cz - Hodinky od specialistů