Značka Orient spolu se Seiko a Citizen patří ke špičce Japonského hodinářského průmyslů. Historie značky začíná na začátku 20 století. V roce 1901 Shogoro Yoshida otevírá v Tokiu obchod s hodinkami. Tento stav trvá až do roku 1912, kdy začíná vyrábět zlatá hodinková pouzdra. Největší zlom nastává v roce 1934, firma otevírá svoji manufakturu na výrobu náramkových hodinek. Podnik nese jméno Toyo Tokei Manufacturing, v roce 1951 mění svůj název na Orient Watch Company. Zajímavosti je, že se firmě podařilo v roce 1955 vstoupit na Čínský trh. Tak začala celosvětová expanze hodinek Orient.

Značka Orient a její historický nejznámější modely

Po změně názvu v roce 1951 na Orient Watch Company, firma představuje model „Orient Star“ a koncem padesátých let, se dostává na trh prestižní „Royal ORIENT“. Rok 1964 a technologický velmi propracovány „Grand Prix 1000“. Dalším kultovním modelem byl v roce 1965 „Multi-Yar Calendar“, v témže roce se objevil i „King Diver 1000“, s garantovanou vodotěsnosti 1000 metrů. Rok 1967 a 3,9 mm široký „Fitness“. První digitálky „Orient Touchtron“ spatřují světlo světa v roce 1977, vtom stejném roce značka Orient představuje i svoje první klasické quartzové hodinky „Orientron“.

Proč si koupit hodinky značky Orient?

Orient je Japonská Firma s historií. Spolu se Seiko a Citizenem patří, co se týče hodinek, k tomu nejlepšímu ze země vycházejícího slunce. Velmi kvalitní zpracování, poměr cena/výkon činí z této značky poměrně vážnou konkurenci Švýcarským značkám, které bývají ve srovnatelném segmentu o dost dražší. Určitě si vyberou ti, kteří hledají hodinky klasického vzhledu anebo milovníci potápěčských hodinek.

Kde koupit značkové hodinky?
Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.
Autorizovány internetový obchod s hodinkami.
reklama
Helveti.cz - Hodinky od specialistů