Všem, kteří se zajímají o hodinky, není třeba představovat řadu nezničitelných hodinek Casio G-Shock. Hodinky nabité tou nejmodernější technologií, začínají na cenách kolem 2 tisících, proto jsou dostupné a oblíbené u široké veřejnosti. Dneska si ale představíme vlajkovou loď této řady, hodinky G-Shock MR-G MRG-G2000HB. Premiéru měly tyto hodinky na podzim roku 2018, kde jinde než v Tokiu.

Jak vypadají hodinky G-Shock MR-G MRG-G2000HB?

Hodinky mají analogový ciferník, pouzdro i tah je z titanu. Vše je dokonalé zpracované do sebemenších detailu, mimochodem hodinky G-shock s označením MRG se vyrábí pouze v Japonsku ve městě Yamagata. Po obvodu lunety si můžete všimnout malinkých prohlubní. Je to ručně provedené tvrzení povrchu Japonským tradičním způsobem, zvaným marume-tsuiki. Asi nenajdeme dvě shodně opracované lunety, tím pádem můžeme říct, co kus to originál.

Funkce a parametry G-Shock MR-G MRG-G2000HB

Jak jsem již psal, pouzdro i tah jsou ze speciálně kaleného titanu, potažené DLC vrstvou. To zaručuje že hodinky jsou velmi odolné proti korozi, poškrábaní ale také antialergické. Pouzdro je navržené tak aby chránilo hodinky před magnetismem. Uvnitř hodinek obklopuje strojek, speciální silikonová vrstva alphaGEL, která zaručuje mimořádnou odolnost vůči vibracím a nárazům.  Samozřejmosti je i safírové sklíčko s antireflexní úpravou. I když jsou indexy a ručičky potažené luminiscenční vrstvou, je možno zmačknutím tlačítka osvítit ciferník led světlem. Vodotěsnost hodinek je 200 metrů, což je postačující k potápění bez dýchacího přístroje(šnorchlování).

Bluetooth, GPS a další funkce

Hodinky se mohou bezdrátově připojit k smartphonu (po stažení aplikace) prostřednictvím technologie Bluetooth a umožňují tak přístup k širokému spektru užitečných funkcí. Díky přijímači GPS, hodinky vždy zobrazují přesný čas bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte. Funkce světový čas, vám umožní zobrazení aktuálního času v jiný časový pásmech. Automatický kalendář zobrazuje vždy přesný datum, den v týdnu a měsíc. Nechybí ani stopky a alarm. To vše je napájené solární energií.

Pro koho jsou určené hodinky G-Shock MR-G MRG-G2000HB?

Casio začalo prodávat řadu G-Shock v roce 1984 a filozofie byla taková, aby se na trhu objevily „nezničitelné hodinky“ pro širokou veřejnost. Postupem času se hodinky G-Shock stávají doslova legendou a firma začíná vyrábět i prémiové řady MR-G, kde cena už zdaleka není lidová ale světe div se, ono to funguje a hodinky se dobře prodávají. Tyto extrémně odolné, velmi přesné, bezúdržbové hodinky s cenou, která bude atakovat 140 tisíc korun si u nás asi moc zákazníků nezíská. Nic měně, koho zaujaly “nezničitelné” hodinky G-Shock, určitě si vybere z cenově dostupnějších modelů.

Kde koupit hodinky Casio G-Shock?
Největší internetový obchod s hodinkami v České republice.
reklama
Autorizovány internetový obchod s hodinkami v České republice.
Helveti.cz - Hodinky od specialistů